Aktualności

Eliminacje krajowe do 1883 Drink Designer Contest 2019

Bidfood Farutex razem z marką syropów 1883 Maison Routin zorganizował eliminacje krajowe do międzynarodowego konkursu „1883 Drink Designer Contest 2019”. Marcin Szyma, zwycięzca rywalizacji, wybierze się jesienią do Francji, by reprezentować Polskę w wielkim finale.
Eliminacje krajowe odbyły się w poniedziałek, 17 czerwca w Akademii Kulinarnej Farutex w Warszawie. Zadaniem uczestników było stworzenie koktajlu składającego się z sześciu składników w duchu „francuskiej elegancji” przy użyciu syropów marki 1883. Profesjonalne jury oceniało nie tylko wygląd, smak, zapach, balans koktajli czy technikę. Liczyła się również kreatywność uczestników w zakresie oryginalności przepisu i nadanej nazwy.

Pierwsze miejsce zajął Marcin Szyma z Food&Ball w Katowicach za koktajl „Zdobyć Cię muszę / Tout pour l'amour”. W skład koktajlu weszły: syrop lawendowy, syrop biała czekolada, koniak VSOP, sok z limonki i cydr wytrawny. Na podium znaleźli się także kolejno Jakub Piechowicz z krakowskiej Sceny 54 za koktajl „Kingly Strawberry” oraz Rafał Mikołajczyk z łódzkiego hotelu Vienna House Andel’s za koktajl „Queen’s Jewel”.
Marcin Szyma będzie reprezentował Polskę podczas wielkiego finału konkursu we Francji. W rywalizacji zmierzy się z reprezentantami m.in. Hiszpanii, Luksemburga i Singapuru.

B
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij