Aktualności

"Między tradycją a kreacją" - kuchnia francuska Clémenta Bidarda

Od 6 do 8 listopada w Akademii Kulinarnej Farutex w Łodzi odbyły się trzy wyjątkowe pokazy kuchni nowoczesnej w wykonaniu Clémenta Bidarda. Szef Bidard zaprezentował kuchnię francuską w autorskiej odsłonie, opowiadając o składnikach, z których korzysta w swojej pracy, poszukiwaniu nowych połączeń smakowych, wykorzystywaniu różnych technik.

Clément Bidard należy do piątej generacji w rodzinie, która zajmuje się gastronomią. Od trzech lat razem z ojcem pracuje w rodzinnej restauracji Le Saint Lazare, starając się przywrócić jej utraconą gwiazdkę Michelin.

Wiem, że nie trafiłbym w gusta wielu gości naszej restauracji, nie biorąc na tapet przepisów tradycyjnych, jednak jako szef kuchni lepiej czuję się w kuchni nowoczesnej. Dlatego podczas swoich pokazów w Polsce chciałem pokazać, w jaki sposób poruszam się we francuskiej przestrzeni kulinarnej. Inspiracje czerpię więc z tradycyjnych przepisów i zmieniam je we współczesne kompozycje smaków. Sztuka kulinarna musi stać między tradycją a kreacją, ponieważ tylko wtedy wydobywa ze składników to, co najlepsze, należycie docenia dziedzictwo rodzimej kuchni i jest jednocześnie interesująca dla gości – mówi Clément.

Podczas pokazu szef Clément zaprezentował 10 dań. W jego menu znalazły się m.in. żabie udka w purée z czarnego sezamu, clafoutis marchewkowe, marynowane przegrzebki z pianką dyniową i carpaccio z dyni piżmowej czy gołąb z salsefią i jusem czekoladowym. Dania zostały przygotowane w formie porcji degustacyjnych. W swoich przepisach Clément Bidard wykorzystał produkty, których dystrybutorem jest Bidfood Farutex.

W spotkaniu wzięło udział ponad 120 szefów kuchni i restauratorów z całej Polski.

O
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij