Aktualności

Autentyczna kuchnia włoska Roberto Grandi

22 i 23 listopada w Akademii Kulinarnej Farutex w Łodzi odbyły się pokazy autentycznej kuchni włoskiej w wykonaniu Roberto Grandi. Szef kuchni przyleciał do Polski prosto z Włoch na specjalne zaproszenie naszej firmy.

Roberto Grandi to znawca i promotor kuchni włoskiej, oryginalnych włoskich receptur i doskonałej jakości produktów. Zamiłowanie do kuchni doskonalił podczas kursów kulinarnych – w tym u Ferrana Adrii. Pracował w gwiazdkowych restauracjach we Włoszech, m.in. w Miramonti L’altro**, Francji czy na Karaibach. Jako doradca kulinarny odwiedził wiele zakątków świata, w tym Rosję, Grecję i Szwajcarię. Obecnie jest konsultantem kulinarnym.

- Moim celem było zabranie słuchaczy w podróż po autentycznych smakach i aromatach Włoch. Takich, jakie znam z dzieciństwa i które do dziś staram się odtworzyć w moich daniach - mówi szef Grandi. W swoich autorskich przepisach wykorzystał produkty włoskiej marki Arco, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Bidfood Farutex. W 9-daniowym menu znalazły się m.in. homar kanadyjski z kremem selerowym, polędwica wołowa z placuszkami ziemniaczanymi czy ośmiornica w sosie pomidorowo-imbirowym.

W spotkaniu wzięło udział ponad 80 szefów kuchni i restauratorów z całej Polski.

Planujemy kontynuować pokazy autentycznej kuchni włoskiej – poprowadzą je Szefowie Kuchni Akademii Kulinarnej Farutex.

2
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij